Лукашенко: «Майдану ні! Я не дам олігархам розірвати Білорусь як Україну в 14-му. Попереджаю, що відповідь буде адекватною»

10.08.2020, 21:46 •

22990

Глава Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що відповідь на неправомірні дії протестувальників буде адекватною, а розірвати свою державу, як це зробили в Україні він не дозволить, передає «БЕЛТА».

Президент зазначив, що для Білорусі підготували «український сценарій». Радикально налаштовані протестувальники на вулицях, керована ззовні опозиція в руках олігархів, потім розкол Білорусі на кілька частин, сепаратизм, економічний крах і кінець Білорусі як держави.

Сьогодні лідер Білорусі публічно заявив, що майданів в Білорусі не буде. Про це глава держави заявив в понеділок, відповідаючи на питання журналістів, 

«Те, про що я говорив - підтверджується. Якщо хтось не вірив, то він зараз в це повірив. Тобто нам намагаються цю заварушку підкинути. Я попереджав: майдану не буде, як би комусь цього не хотілося. Тому треба втихомиритись, заспокоїтися, – зазначив білоруський лідер. – А батькам втретє кажу подивитися, де їх чадо, щоб не було потім боляче. Щоб не ахали, що не охали. Поранено десь близько 250 хлопців з ОМОНу. Є переломи рук, ніг. Спеціально, цілеспрямовано били по цим хлопцям. Вони відповіли. Чого тепер ридати і плакати? Тому відповідь буде адекватна. Країну розірвати як Україну ми не дозволимо».

Олександр Лукашенко розповів, що в центрі Мінська хотіли розпалити пожежу, «хапати головешки і розкидати по всьому Мінську».

«Ми бачимо ляльководів - Чехія-Росія. Сьогодні вже з Чехії керують нашим об’єднаним штабом, де, вибачте мене, сидять ці вівці, не розуміючи, що від них хочуть. Я доручив видати цю інформацію ЗМІ, щоб побачили, чого вони хочуть. А вони продовжують насідати, продовжують вимагати: виводьте людей на вулицю і ведіть переговори з владою про добровільну здачу повноважень», – заявив Лукашенко.

«Тобто Лукашенко, який перебуває на чолі вертикалі влади, на чолі держави добровільно при 80% голосів повинен передати їм владу. Це звідти (з-за кордону. – Ред.) Йдуть команди. Треба віддати належне місцевим нашим – вони вкрай обурені і кажуть: так це неможливо, в Білорусі не та ситуація, щоб вести переговори, – розповів Президент. – Загалом, намагаються керувати процесом з-за кордону. Я про Польщу не кажу. Там вже все осіли і теж починають смикати за ниточки. Я не кажу про Україну (звідти їхали). Це, впевнений, не державна політика, але там вистачає цих майданутих, про які я говорив. В тому числі, на жаль, з Росії певний приплив людей».

Крім того, Лукашенко зазначив, що нібито приїжджі не лізуть самі на багнети. «Вони на багнети пацанів кинули. Ви ж бачили, хто сьогодні вночі там бродив і намагався провокувати міліцію. І не просто провокувати. Ви помітили – вони вже штурмом намагалися взяти чи то РВВС, то чи УВС. Вони в Новогрудку і Кореличах, по-моєму (ця інформація підтверджується), штурмом хотіли взяти органи влади», – навів факти білоруський лідер.

Також, за його словами, сьогодні 200-300 чоловік були кинуті організаторами акцій на самий південь Білорусі, де в одному з міст був оточений райвиконком.

«Довелося прикордонникам втрутитися – там прикордонний загін базується. Тобто в окремих точках, де зібрали людей, вони намагалися захопити органи влади», – сказав глава держави.

Він підкреслив, що певні люди, перебуваючи за кордоном, ляльководів, отримуючи за це великі гроші, а пацанам – учасники несанкціонованих акцій – цього не розуміє. «Але якщо в 200 м від Палацу Незалежності збирають натовп, і по телефону ми чуємо: нам треба тисяч 100, щоб йти на штурм Палацу Незалежності … Яка реакція буде правоохоронних органів? Це добре, що ОМОНівці замкнули. Якби вони дійшли до Палацу Незалежності, там вже інший розклад, там Служба безпеки працює, антитерор. І це б мало не здалося. Тому треба сказати спасибі цим хлопцям – ОМОНівцям – вони їх вберегли від критичного кроку. Ситуація була катастрофічною, але дуже небезпечною для людей, яких штовхнули на вулиці», – підсумував Олександр Лукашенко.

Раніше, Лукашенко заявив, що виборчі кампанії опозиціонерів фінансував «Газпром».

«Більше, ніж фінансуються. Там величезні гроші закачано через «Газпром». Часом навіть «Газпром» не знав, які гроші витрачаються на ці вибори», – сказав пан Лукашенко в інтерв’ю українському журналісту Дмитру Гордону, відповідаючи на питання, чи має Росія відношення до Тіхановскої і ко.

Теги:
  • Беларусь
  • Выборы
  • Лукашенко