Теорія брехні

31.01.2020, 12:36 •

807

Психолог Пол Екман, автор книги “Теорія брехні”, стверджує, що під час десятихвилинної розмови пересічна людина бреше щонайменше тричі. Мій досвід дозволяє мені стверджувати, що пересічний український чиновник робить це вдесятеро частіше. А якщо йому щось припікає, то брехня - це єдине, що він здатен генерувати. Приклад чинної керівниці Державної архітектурно-будівельної інспекції Олени Костенко це дуже наочно підтверджує.

Про це пише в своєму блозі на Цензор.НЕТ, журналіст Сергій Іванов.

Так, ми вкотре повертаємось до проблем ДАБІ, яка сама стала великою проблемою для держави. Майже два роки, впродовж яких я займаюся вивченням цієї дивної установи, переконали мене в тому, що перед деякими корупційними феноменами держава безсила, і не має значення, наскільки потужна політична воля або наскільки рішучі наміри реформаторів. 

За останній час Костенко не раз була спіймана на брехні. То вона “не знала” про корупційний шлейф своїх колишніх (стараннями Прем’єра) радників, то уяви не мала про “смотрящих” в будівельній галузі. Покер-фейс - велике мистецтво, але навіть наймастерніша брехня так чи інакше викривається, це лише питання часу. 

11 січня Костенко повідомила про проведення аудиту в ДАБІ, результатом якого стало “виявлення тисяч ліцензій, виданих з порушеннями”. Ця новина розлітається по ЗМІ, люди чекають подробиць та посадок, але не отримують нічого, крім обтічних фраз, наскільки все погано. Одна громадська ініціатива вирішує з’ясувати, які ж саме порушення було виявлено і отримує дуже цікаву відповідь, що цього року аудит Інспекції не проводився, аудиторський звіт не складався і взагалі в кошторисі ДАБІ на 2019-2020 р.р. грошей на проведення аудиту не передбачено. Таким чином, очільниця ДАБІ умисно, використовуючи офіційний державний ресурс, збрехала суспільству та ЗМІ про аудит і його результати. 

 

 

Наступна брехня Олени Костенко. Ось допис народного депутата Олени Шуляк, у якому парламентар фактично звинувачує очільницю ДАБІ в саботажі програми будівництва дорожньої інфраструктури. ДАБІ публічно гарантує підтримку Дорожньої стратегії - 2020, водночас відмовляючи Дніпровському автодору у видачі дозволу на будівництво дороги. За даними моїх джерел в Інспекції, відмову по цьому об’єкту держпрограми готував Олександр Сергієнко, звільнений нещодавно радник Костенко, через якого представники бізнесу влаштували справжню обструкцію Прем’єру.

Вчора Костенко у своєму фейсбуці повідомила про те, що сайт ДАБІ вийшов з ладу і прозоро натякнула на ймовірність хакерської атаки. При цьому, вона повідомила, що на відновленням роботи сайту працюють фахівці Інспекції, що є дуже дивним, адже, наскільки мені відомо, сайт dabi.gov.ua адмініструється Міністерством цифрової трансформації. Ба більше, в той час, коли сайт нібито “лежав”, там продовжували з’являтися новини (скріншот). Для чого Олена вигадала історію з поламаним сайтом, невідомо, але з огляду на специфіку установи, в якій кілька мільйонів можна заробити  за секунду одним підписом або нехитрою маніпуляцією з реєстром дозволів, це обов’язково мають з’ясувати правоохоронці.

Далі. З’явилися чергові підтвердження зв’язку нового керівництва ДАБІ з одіозними братами Горовими. Існує така собі громадська організація «Стоп свавіллю», кишенькова  організація Горових, яка допомагає їм тиснути на забудовників. Рулять цією організацією громадяни Сергій Северин та Ігор Мірошниченко, відомий як колишній нардеп-”свободівець”. У вівторок ввечері ГО “СС” оголошує в своєму фейсбуці мітинг під ДАБІ. 29 січня, зранку мітинг збирається з вимогами про звільнення окремих чиновників, а вже в обід Северин з Мірошниченком потрапляють до Костенко на розмову. Результатами розмови всі задоволені. Ввечері на сайті ДАБІ виходить новина, що нібито за дорученням Прем’єр-міністра від виконання службових обов’язків відсторонено шість співробітників Інспекції, хоча насправді підставою для їх усунення була заява від згаданої вище ГО “СС”, і я маю документальне підтвердження. Це чергова брехня Олени Костенко. 

 

Цікаво, що півтора місяці тому Прем'єр навпаки хвалив саме цих людей за е-кабінет і за боротьбу з корупцією, таким чином напрошується висновок, що це відсторонення, дуже дивне з точки зору законодавства про державну службу, є помстою за звільнення Сергієнка та Воробйова, а ГО “СС” лише допомогло створити масовку та ілюзію народної підтримки.

Тим часом, починають дивним чином “одужувати” люди, які залягли на лікарняні відразу після звільнення ставленика Горових Сергія Кузьміна. Тобто за фактом можна констатувати, що брати Горові за допомогою Костенко та інших своїх людей в Інспекції роблять чергову спробу взяти ДАБІ під повний контроль.

***

Вчора, 30 січня, в Кабміні відбулася закрита нарада з забудовниками, на якій були присутні Прем'єр-міністр і профільний міністр Бабак.  Ця нарада стала продовженням попередньої, на якій були звільнені Сергієнко та Воробйов, і на якій Костенко мала б отримати щонайменше службове стягнення або взагалі бути звільненою в світлі компрометуючих обставин, викритих зв’язків з корумпованими особами та повної професійної неспроможності. Але тут виникає питання, чи вистачить у Прем'єра сил звільнити чиновницю, яка з моменту призначення лише бреше і підвищує свій соціальний статус за рахунок елітних автівок та особистих бодігардів. 

Теги:
  • ДАБІ
  • Олена Костенко